Zwolnienie z obowiazku kasy fiskalnej 2013

Zgodnie z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej jest jakiś przedsiębiorca, który odbywa usługi czy dokonuje transakcji na sytuację osób fizycznych i rolników pokrywających się na zasadzie ryczałtu. Do tyłu 2016 roku podatnicy mogą ciągle czerpać z wybranych przywilejów podatkowych, bez potrzeb nabywania kas fiskalnych.

Jak nie ma obowiązku posiadania kasy.Drinkiem z przepisów, który zmusza do celu 2016 roku, jest przepis traktujący o tym, że przedsiębiorca, którego roczne zakupy w zeszłym roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma celu rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W sukcesie firm, które rozpoczęły kampanię w czasie stania roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do wielkości miesięcy prowadzenia role w konkretnym roku.

Kasa fiskalna - kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży.W latach 2015 - 2016 w programie przedsiębiorstw, które wymagają płacić paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, lekarze a lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy lub firmy gastronomiczne, jakie nie realizują swoich pomocy w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy są obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy fiskalne w stylu natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których zajmuje limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą uzyskać kasę fiskalną w toku 2 miesięcy po przejściu tego zakresu. Ten jeden obowiązek w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, którzy oferują bilety na przejazdy pasażerskie z perspektywą opłacenia ich w następujący technika niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy spłacalibyśmy się na platformie faktur za wykonane usługi na rzecz osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili dużo niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

Niezależnie od wysokości obrotów ustawodawca stworzył i katalog produktów, których sprzedaż koniecznie pragnie być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, części do silników i indywidualnych silników, przyczep i naczep, sprzętu fotograficznego, wyrobów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.