Znajomosc na odleglosc

Kiedy rozpoczynamy książkę z enova system, zwykle posiadamy obecnie o nim jedne wiedze i wyrobione zdanie. Jednak jako więc bywa z wszelkim innym doświadczeniem, przechodzimy kilka faz poznania. Poczynając od nieświadomej nieumiejętności, kiedy na ślepo staramy się dojść do punkcie, błądząc w zakamarkach struktury, o jakiej nie mamy pojęcia. Zachodzimy w coraz nowe sieci i uruchamiamy się w niewielkie i ślepe zaułki.

Zbieranie wiedzy Jak dość się porozbijamy na ślepo i tworzymy rozpoznawać zagrożenia, kończymy na moment świadomej nieumiejętności. Szukamy poradników lub niezależnego przewodnictwa. Zbieramy naukę i krok po kroku, staramy się przynosić ją w mieszkanie. Bardzo wrażliwy etap. Mieszamy się utartymi ścieżkami, razem z określonymi wzorami. Pasmo niedokonujących się sukcesów. Ciągle zdobywamy kolejną kwalifikację oraz od momentu do czasu następuje próba wykorzystania jej. Zaliczamy wpadki i znów trzeba powrócić do tutorialu. Czasem grzebać dość głęboko w pogoni za informacją. Powtarzamy często te też błędy, nabieramy uczucia oraz przeskakujemy na następujący etap. Przez ciągłe powtarzanie wpadamy w praktykę i zdobywamy nieświadomej umiejętności. Wszystko w niniejszym terminie idzie jak po maśle. Swoja umiejętność jest coraz popularniejsza. Nie boimy się dużych wyzwań. Bywa, że również łatwą radą możemy służyć maluczkim. Taka pewność w nas rośnie. Przecież są takie obszary, białe plamy, gdzie nasza noga również nie stąpała. Obszary mistrzostwa zarezerwowane dla konkretnej umiejętności. Umiejętności w dobrej formie. Biegłości i pewności absolutnej. Tak przebiegają całe procesy poznawcze niepołączone z polskimi umiejętnościami. Procesy, jakich nie składa się z żadną dziedziną.

Poznawanie struktur systemu Tak same się dzieje z systemem. Jak wszą strukturę trzeba poznać. Trzeba zwiedzić miejsca ciekawe natomiast te nudne też. Również jak z jakiegoś narzędzia nabawić się "odcisków". Atutem jest rzeczywiście to, że potrafimy polegać na zasilenie zespołu technicznego. Użyteczność systemu zaliczana jest dalej nowymi wdrożeniami. O innowacyjności zaświadczają naoczni świadkowie. Niektórzy w euforii używają takich powiedzeń jak "rewolucja". Cokolwiek posiadają na pamięci, dowiemy się, biorąc sposób w bycie i przyjmując go, aż do zdobycia mistrzostwa.