Urzadzenie diagnostyczne allegro

Czym stanowi kolposkop?

Kolposkop to jeszcze niezwykle znane urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Stanowi ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej jakości układu optycznego ze dodatkowym współosiowym oświetleniem daje szansę dokładnego zbadania intymnych partie ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można osiągnąć nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop oraz jego wykorzystanie

Kolposkop stosuje się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a dodatkowo pochwy i sromu w punkcie wykrycia zmian, które mogłyby świadczyć o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Szacuje się, że dokładność diagnozy stworzonej przez kolposkop ma od 79 do niemal 97%, w relacje od jego kształcie.

Jak wskazuje badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem przeprowadzanym gdy pacjentka leży na fotelu ginekologicznym. Na indywidualnym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który umożliwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy dostarczany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za pomocą którego zachowuje się ściany pochwy i powierzchnię szyjki macicy w właściwym powiększeniu, przy dużym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie badania i odkrywanie go na określonym ekranie, a ponadto zapisywanie i wydawanie dla pacjentki, kiedy także do końców przygotowania dokumentacji medycznej i dania diagnozy.