Transport i przechowywanie materialu roslinnego

Samymi z najczęściej wykorzystywanych narzędzi do transportu i dozowania materiałów sypkich są podajniki ślimakowe, nazywane również przenośnikami. Znajdziemy je w właściwie wszystkim zakładzie produkującym suche mieszanki, przecież nie tylko. Miejsc, w których podajniki znajdują swoje przeznaczenie jest dużo bardzo zaś nie sposób wszystkie wymienić.

Podajnik ślimakowy jest wyposażeniem, które działa do transportowania przeróżnych pyłów, z bardzo miałkich do ziaren o wielkiej granulacji. Dzięki temuż jego wdrożenia są bardzo wysokie. Ponadto dodatkowym plusem tego rozwiązania jest fakt, iż transport tychże pyłów podejmować się może również w stylu, kiedy również pod dowolnym kątem.

Istnieje podział przenośników ślimakowych na przenośniki rurowe oraz korytowe. Pierwsze z nich ukazują się większą wytrzymałością i - co wewnątrz tym chodzi - większą wydajnością. Jeżeli zaś idzie o przenośniki korytowe więc ich ogromnym atutem jest fakt, że osiągną na deski dojazd do przenośnika co z zmiany jest nieodzowne w sprawie, gdy potrzebujemy kontrolować trasę transportu.

Projektując przenośniki ślimakowe zajmuje się pod uwagę przede wszystkim wydajność godzinową. Odpowiednio dobrane materiały i specyficzna budowa gwarantuje długą żywotność takiego narzędzia i niezawodność, chociażby w przypadku przenoszenia ciężkich ściernych materiałów.

Ważnym jest, że przenośniki ślimakowe przeważnie są wykonywane zgodnie z indywidualnymi wytycznymi podanymi przez użytkownika. Szczególnie istotą sprawą jest długość i wielkość urządzenia, ale jednocześnie umiejscowienie wlotu i wylotu i ustalenie kąta nachylenia. Często buduje się wersje wzmocnione podajników ze względu na produkcję dania w szczególnie ciężkich warunkach.

Zainteresowanym jest ciężka skala obszarów, w jakich mogą by wykorzystywane wspomniane podajnik. Ważna je odkryć także w betoniarniach, przy piecach grzewczych kiedy i w przemyśle spożywczym. Bardzo często odnosi się spośród nich w trakcie obróbki zboża, na przykład do jego oczekiwania albo te czyszczenia. Z podajników ślimakowych chętnie mają także hodowcy, którzy przy ich użytkowaniu mieszają i zapewniają suchą karmę zwierzętom.