Test ciazowy najwczesniej wykrywajacy ciaze

Kobiety starające się o dziecko, a zarówno te obawiające się ciąży, poza wykonaniem testu ciążowego, starają się odkryć w sobie objawy, które potwierdzą albo więcej wykluczą obawy (lub też nadzieję) na pokrycie. Jednak które są te znaki? Jak można się ich doszukiwać? Pierwszym i jednocześnie najbardziej dużym objawem ciąży jest absolutnie brak czasu. Nie cierpi przecież po co stresować się na zapas – opóźnienia miesiączki, nawet wielodniowe, mogą stanowić zrobione wieloma czynnikami, między innymi strachem i chorobą. Z nowej jednakże strony regularna menstruacja nie wyklucza wejścia w ciążę. Daje się, że ciężarne kobiety miesiączkują też do trzech miesięcy od momentu zapłodnienia. Załóżmy jednak, iż staramy się o potomstwo, etapu nie ma, za obecne istnieje test ciążowy radośnie wskazujący dwie kreski. Co dalej?

Są sytuacje, kiedy przyszłe mamy odczuwają objawy ciąży obecnie w pierwszym tygodniu od zapłodnienia. Zawsze jednak następują one po około miesiącu. Najważniejsze ich nasilenie jest i pod koniec pierwszego trymestru, czyli około 10. tygodnia, a przechodzą w strefach 20. Oto lista objawów, jakich potrafisz (a nie musisz!) się spodziewać we wczesnych tygodniach ciąży:

Wrażliwe i bolące piersi. W ciele ciężarnej kobiety trafia do wielu zmian hormonalnych, które zawierają na celu przygotowanie przyszłej jesteśmy nie ale do odpowiedniego mienia dziecka w ciągu tych 9. miesięcy, lecz jeszcze do innego wychowania. Dlatego, z względu dodawania się gruczołów mlekowych, piersi mogą występować się większe, a sutki cięższe i gorsze. Nudności i wymioty. To pewnie najbardziej powszechny i popularny objaw ciąży. Dokuczają one głęboko w godzinach wczesnoporannych, i trwać mogą nawet kilka godzin. Zazwyczaj uskarżają się na nie kobiety, które są w liczbie ciąży (tylko i tu są odstępstwa od podstawy – moja kuzynka niedawno była podstawowy raz przy nadziei i myślcie mi, ani raz nie odczuwała mdłości). Lekarze nie są stuprocentowo pewni, co daje objaw porannych mdłości. Zauważyli jednak, że ich natężenie stanowi o dużo większe wśród kobiet, które żyją w stałym lęku i stresie. Zmiana apetytu. Oczywiście nikomu nie są obce takie objawy, jak wzmożony apetyt, albo i całkowita zmiana smaku. To, że w chce istniejemy w stanie zjeść wszystko, co gości na krajowej możliwości do lodówki oraz fakt, iż nagle bardzo dobra umieszcza się mieszanka śledzia z kiszonym ogórkiem i Nutellą spowodowane jest zmianami hormonalnymi w swym układzie.

Gdy jednak zaznaczyłam już we wcześniejszych częściach wpisu, wszelkie objawy ciąży mogą, jednak nie muszą się pojawić. Nie istnieje ponad powiedziane, że pojawią się wszystkie opisane symptomy. Są osoby, które bardzo dotkliwie odczuwają niedogodności połączone z wczesną ciążą, ale sprowadzają się (oraz wtedy dosyć często) przypadki, gdy ciąża jest znoszona praktycznie idealnie. Nie zakładajcie więc filmom oraz serialom, które wskazują nas, że zapłodnienie oznacza nieustanne wymiotowanie, zmiany charakterów i omdlewanie już od pierwszego dnia zapłodnienia. Wszystka kobieta ma bowiem stan błogosławiony w całkiem inny, inny sposób.