Sklep i kasa fiskalna

Paragon z kasy fiskalnej novitus lupo jest faktem niezmiernie ważnym także dla managerze a dla mężczyznę. Ci pierwsi mają obowiązek wystawiania takich dowodów sprzedaży, ci inni powinni za każdym razem zabierać ze sobą paragon.

Niestety, część z nas na rachunki nie zwraca godniejszej uwagi, co w moc przykładach może liczyć tragiczne konsekwencje. Jak długo powinniśmy przetrzymywać takie wydruki z kas finansowych i w których przesłankach mogą się one nam przydać?

comarch klasyka cennikZamiana cennika programu Comarch ERP Klasyka. - POLKAS & COMARCH - Systemy ERP

W przypadku przedsiębiorców potrzeba jest stosunkowo prosta. Kopie paragonów powinni oni ukrywać przez 5 lat-na wypadek kontroli z Tytułu Skarbowego. Po co jednak taki dokument klientowi? Ten niski skrawek papieru w moc wypadkach może zawierać wysokie znaczenie. Jeśli znamy ważność paragonu z kasy fiskalnej i znamy, w który sposób odpowiednio przechowywać taki dokument, możemy sporo zyskać. Traktuje to przede wszystkim obecnych spraw, w jakich planujemy zareklamować kupiony produkt lub podarować go także uzyskać nasze pieniądze. W takim przypadku sprzedawca zażąda od nas okazania paragonu-potwierdzenia reklamowanej transakcji. O których terminach musimy myśleć w chwili, gdy paragon jest nam asystować w tworzeniu reklamacji? Jeśli kupujemy produkty spożywcze, problemy powiązane z nimi potrafimy zgłosić do 3 dni. Znacznie dłużej powinniśmy przechowywać te paragony, jakie są dokumentem zakupu ubrań, obuwia, mebli lub sprzętu RTV. Tu prawo wydaje nam aż 24 miesiące na znalezienie choroby także na zgłoszenie reklamacji. Tak w chwili, kiedy nie będziemy korzystać paragonu, nasza reklamacja nie zostanie przyjęta. Im większa liczbę reklamowanego towaru, tym silniejsza strata powiązana z brakiem dokumentu potwierdzającego taką sprzedaż.

Pamiętajmy a o paragonach, które sprzedawca musi nam wręczyć podczas zakupów. Pamiętajmy te o tym, by dokumenty takie przechowywać w dobrzy środek. Możemy dokonać koperty, w jakich będziemy organizować paragony w organizacje chronologicznej, możemy pozostawić na ten punkt specjalne pudełko. Ważne, by dokument potwierdzający przeprowadzone przez nas sprzedaże był przechowywany tak długo, jak długo że iść się podstawą do złożenia reklamacji.