Seksoholik zachowania

Seksoholizm to uzależnienie od seksu – choroba, wykazująca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: “stan patologicznego nasilenia erotycznych zaangażowań i energie fizycznej, w jaki te potrzeby panują nad innymi, decydując o sensie życia”. Pokazuje się na rozmaite rodzaje – licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z opinie na będącą w obecnych latach swobodę seksualną, rodzaj popularności i przystania na ciekawe zachowania seksualne problem może być bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się z tym faktem trafia na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle poszukuje nowych doznań seksualnych – w nowych formach i budowach. Seksoholik toż nie koniecznie stereotypowy macho, choć taki obraz jawi się w głowach dużo kobiet. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych stanowisk leży była chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to osoby mocno niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest sposobem na podniesienie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak stres i stres.

Do wzroście choroby mogą przysporzyć się również wzorce zabrane z domu rodzinnego – bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, która posiada szkodliwy pomysł na nowe dziedziny bycia kobiety uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą sprawić do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii.
Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię – niekiedy długotrwałą. Obiektem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak by akt seksualny nie był wyłącznie preparatem do zaspokojenia atawistycznego popędu, lecz również zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.