Pompy z falownikiem

O tym, do czego służy pompa tłokowa nie trzeba chyba nikomu przypominać, jednak - dla pewności: pneumatyczne pompy tłokowe to dania wykorzystywane do przetłaczania produktów płynnych i półpłynnych. Przedstawiają się specyficzną konstrukcją dzięki czemu nawet najmniejsze materiały nie ulegają zniszczeniu.

dławik ex

Zasada działania pomp tłokowych składa się na wykonywaniu pompy tłokowej wyporowej. W centralnym cyklu pracy środek smarny jest zasysany przez zawór wlotowy za pomocą tłoku przenoszącego się w cylindrze a wtedy stanowi on dozowany poprzez zawór wylotowy. Następnym ruchem jest odcięcie ciśnienia napędzającego tłok w taki forma, aby pompa miała nadzieję zassać kolejną porcję środka smarnego.

Można zastąpić różne typy napędów branych w pompach tłokowych, gdy na przykład napęd hydrauliczny, pneumatyczny czy elektryczny. Dzięki temu prawdopodobnych jest sporo różnych zastosowań tych pomp, w pozostałych branżach przemysłu.

Jak już wspomniano, za pomocą pompy tłokowej można przetransportować różne ciecze. Mając z pomp tłokowych, można z powodzeniem dokonać transferu ściernych, żrących płynów (np. kwasy winowe), jak jeszcze gorących cieczy o temperaturze 100 stopni Celsjusza. Ponadto przyznają się one do transportowania lepkich płynów, gęstych, zamulonych cieczy, i nawet pulpy owocowej. To wpływa, iż stanowi toż klient pomp najczęściej wykorzystywanych w technologii.

Wśród licznych zalet, jakie dysponują tegoż rodzaju pompy należy z pewnością wymienić efektywniejsze zużycie energii poprzez dużą szansa zmian obciążeń. Do ostatniego atutem takiego rozwiązania będzie odporna wydajność i fakt, iż pompa nie wymaga zalewania. Również różnorodność cieszy, jaka że istnieć tłoczona przy zastosowaniu tej pompy nie pozostaje bez znaczenia.

A nie istnieje to rozwiązanie pozbawione wad. Kluczowymi minusami pomp tłokowych jest całkiem niska wydajność wymieszana z szerokimi kosztami eksploatacyjnymi. Mimo toż wielu przedsiębiorców kwalifikuje się na tenże tymże pomp ze względu na fakt, że ich wady panują nad wadami.