Pojemniki prozniowe na ubrania

Choć pakowanie próżniowe najczęściej kojarzone jest ze sklepami wielkopowierzchniowymi, firmami cateringowymi i restauracjami, to jeszcze częściej też klienci indywidualni poszukują urządzeń, które pozwolą im przedłużyć trwałość przechowywanej żywności. Specjalne woreczki, próżniowe pojemniki i wyposażenia do pakowania dostosowywane są też do ich potrzeb, zezwalając na opakowanie odpowiednio mniejszych ilości żywności.

Domowe akcesorium do pakowania próżniowego żywności może korzystać specjalne woreczki do próżniowego przechowywania czy same stosuje pojemniki próżniowe uczynione z plastiku. W przypadku pojemników najczęściej stosowane są specjalne pompki ręczne, które kupią na odessanie zbędnego powietrza z pojemnika i gwarantują jego hermetyczne zamknięcie. Podobny strategia leczenia można zastosować do zamykania butelek specjalnymi próżniowymi korkami. Przedstawiają one najczęściej uniwersalny rozmiar, a można je przyjmować również do zamykania butelek z winem, jak i do butelek z oliwą czy octem balsamicznym. Próżniowe zamknięcie butelki przedłuża trwałość zawartości - po zamknięciu próżniowym wino prawdopodobnie być chronione nawet przez ponad 20 dni. Dla porównania wino w butelce otwartej można przechowywać co najwyżej przez 2-3 dni.

Do prywatnego użytku potrafią istnieć dodatkowo dostosowane urządzenia typu multivac, idące na przechowywanie żywności w oddzielnych woreczkach. Przechowywanie żywności w woreczkach wydłuża jej czas przechowywania - w współzależności od rodzaju produktu a od miejsca, gdzie będzie on pozostawiany (temperatura pokojowa, lodówka czy zamrażarka), czas przechowywania ciągnie się nawet czterokrotnie. W próżniowo zamykanych woreczkach można przechowywać produkty sypkie, jak kawa albo herbata, żywność przetworzoną, ale jednocześnie warzywa, wędliny czy mięso. Zapakowane próżniowo mięso że stanowić przetrzymywane w zamrażarce w odpowiednio niskiej temperaturze nawet przez 26 miesięcy. Dodatkowym atutem pakowania próżniowego z użyciem woreczków jest fakt, iż nie wykorzystują one sprzedaż wysokiej przestrzeni.