Ochrona przeciwwybuchowa ex

Przestrzenie takie jak fabryki środków chemicznych, stacje benzynowe, lotniska czy stocznie, są miejscami zagrożonymi wybuchem. Istnieje oczywiście ze względu na złe mieszaniny substancji w całości gazowej czy parowej albo mgielnej. Pożar i eksplozja może wydarzyć się na koniec działania łuku elektrycznego lub iskry.

 

Nie że się domyślić jak prawdziwe straty materialne przynosi takie zdarzenie, lecz oczywiście zagrożone istnieje ponad bycie a zdrowie ludzi, którzy dostawali się w dziedzinie w momencie wybuchu. A właśnie olbrzymie znaczenie ma silna ochrona przeciwwybuchowa zwracana na takich obszarach (explosion protection).

Obudowy do komponentów elektrycznych.

Rozwiązania dla przemysłu, które eliminują zagrożenie to obudowy dla komponentów elektrycznych. Ich zastosowania chcą nie tylko względy bezpieczeństwa, lecz też przepisy. Obudowy proste w sprzedaży są oferowane użytkownikom w wymiarach standardowych, a ważna jeszcze zamówić produkty niestandardowe. Obudowy potrafią stanowić zrealizowane ze stali, poliestru lub aluminium. Produkty stalowe potrafią być wykonane zarówno ze stali nierdzewnej, kiedy również pomalowane farbą proszkową. Dzięki temu ważna dopasować ich stan też do estetyki pomieszczenia. Dla bardziej chcącego środowiska przeznaczone są obudowy poliestrowe. Zbudowane są z tematu wzmacnianego włóknem szklanym z dodatkiem grafitu. Dzięki temu cząstki, mogące doprowadzić do ataku nie umieszczają się nie ich wielkości. Detale z aluminium wyróżniają się lekkością. Mogą stanowić oferowane jako puste lub wyposażone w segmenty. Wybierając materiały do strefy zagrożonej wybuchem, warto zamykać się przede wszystkim ich dużą klasą i należy dobrze sprawdzić, czy są wszelkie atesty i certyfikaty, których chcą przepisy.