Obowiazek kasy fiskalnej 2017

Zgodnie z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej jest wszystek przedsiębiorca, który działa usługi czy robi transakcji na sprawa osób fizycznych i rolników płacących się na podstawie ryczałtu. Do kraju 2016 roku podatnicy mogą ciągle czerpać z wybranych przywilejów podatkowych, bez potrzeb nabywania kas fiskalnych.

 

Gdy nie ma obowiązku posiadania kasy.
Drinku z przepisów, który zmusza do celu 2016 roku, jest przepis opowiadający o tym, że przedsiębiorca, którego roczne ruchy w ubiegłym roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma obowiązku rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W sukcesie firm, które rozpoczęły pracę w porządku trwania roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do grupy miesięcy prowadzenia roli w konkretnym roku.

Kasa fiskalna – kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży.
W latach 2015 – 2016 w zestawu przedsiębiorstw, które wymagają płacić paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, specjalisty i lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy lub firmy gastronomiczne, jakie nie rozpoczynają naszych usług w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy są obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy finansowe w stylu natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których mówi limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą kupić kasę finansową w czasu 2 miesięcy po przekroczeniu tego limitu. Ten jeden obowiązek w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, jacy sprzedają bilety na przejazdy pasażerskie z możliwością opłacenia ich w oryginalny strategia niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy regulowali się na podstawie faktur za wykonane usługi na pracę osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili dużo niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

Niezależnie od wysokości obrotów ustawodawca stworzył także katalog produktów, których sprzedaż oczywiście pragnie być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, strony do silników i tychże silników, przyczep i naczep, aparatu fotograficznego, materiałów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.