Nowa szkola wiedenska medycyna

Do nowa medycyna była dokładnie bezradna względem osób chorych psychicznie. Na szczęście, dzięki rozwojowi nauki, w aktualnym etapie aktywne leczenie chorób psychicznych jest znośne i wysyła nie właśnie do uśpienia choroby umożliwiającą ponową socjalizację chorega, lecz dodatkowo w pewnych przypadkach całkowite wyleczenie. Jak zatem widać, leczenie chorób psychicznych jest możliwe, jeśli oczywiście spełni się kilka istotnych warunków. Przede wszystkim, bardzo znaczące jest krótkie rozpoznanie wady i zastosowanie leczenia. Zbyt duże zwlekanie z konsultacją u specjalisty doprowadzi najprawdopodobniej do podniesienia się objawów choroby, i jej przyjmowanie będzie potrzebowało mieszkać o wiele dłużej.

Pamiętajmy, że leczenie chorób psychicznych jest przeważnie długotrwałe, dlatego trzeba nastawić się na dalekie i częste przyjmowanie leków. Po dokonaniu terapii też należy uzmysłowić sobie fakt, iż leków nie można odstawić nagle, gdyż potrafiło więc doprowadzić nawet do nawrotów choroby. Wskazana istnieje zarówno współpraca i ochronę rodziny chorego. Nie wyraża to wyłącznie dopilnowanie, aby chory zażył leki, a także odpowiednią informację o wadzie oraz wiedza udzielenie pomocy. Jeśli posiadamy już wiedzę na materiał tego, na co należy się wykonać w trakcie leczenia choroby psychicznej, skoncentrujmy się na jednym zjawisku leczenia, niczym ono wygląda także z czego się składa.

Zgłoszenie się do lekarza – nie można pominąć tego kroku. Bez początkowej decyzji, że coś złego może dziać się z naszym charakterem i sił otrzymania pomocy, sama terapia nie miałaby miejsca. Początkowo jednak psychoterapeuta będzie wyłącznie z nami rozmawiać, chcąc dowiedzieć się o pierwszych symptomach choroby, na czym ona polega też o swym ogólnym samopoczuciu. Niezbędna i może wykazać się rozmowa z grupą i najdroższymi przyjaciółmi.Aktywna terapia – jej kierunkiem jest maksymalne zminimalizowanie objawów czyli ich pełne ustąpienie. Pewno się to wykonywać tylko za pośrednictwem środków farmakologicznych (czy tak zwanych psychotropów) lub również psychoterapii.Utrwalenie poprawy – jest wówczas stopień stosowania leków po ustąpieniu głównych objawów choroby. Część ta zajmuje na końcu ustabilizowanie chorego i chronienie nawrotom epizodu choroby.Profilaktyka – stosowanie leków uspokajających i chroniących nawrotowi choroby. Może wtedy stanowić jeszcze etap powolnego wycofywania leków psychotropowych.

Jak zatem widać, leczenie chorób psychicznych jest nieusuwalne i szanuje się ze precyzyjnie określonych kroków postępowanie. Pominięcie zaś któregoś z nich potrafi doprowadzić do niebezpiecznego nawrotu choroby.