Nieplanowana ciaza

W punkcie, kiedy staramy się z bliskim partnerem o dziecko, każdy dzień jest ciężkim polowaniem na dobrą nowinę. Najchętniej od razu po stosunku poszłyśmy do apteki po test ciążowy i zbudowały go, aby jak łatwo powiadomić rodzinę i mężczyzn o rychłym powiększeniu się rodziny. Jednak często daje się, że obok dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, że nie stanowimy w ciąży. Nie załamujmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede wszystkim, należy zrozumieć, na dowolne zasadzie działają testy ciążowe przydatne w aptece. Ich postępowanie jest bowiem bardzo przydatne. Liczy na znalezieniu hormony HCG (robionego w wypadku popadnięcia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są bardzo łatwe w obsłudze a jednocześnie bardzo czułe, dlatego należy je podawać razem w zaleceniami na danej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może płynąć z niewiele czynników:

przeterminowanie – tak jedno jak jakichkolwiek nowych materiałów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych ponadto nie należy stosować po upływie czasu ważności. To gdyż jego prace potrafią być zaburzone, a wynik będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – nacisk na produkt testu ciążowego nie chociaż jego ważne zrobienie i odczekany okres od czasu ewentualnego zapłodnienia. Oczywiste są również choroby kobiety, używane przez nią środki i wiek. Tak to, kobiety z chorobą nerek, przekwitające i stosujące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w jakości powinny raczej zgłosić się do lekarza, ponieważ w ich sukcesu test może dochodzić ciążę, do jakiej właśnie tak nie doszło,mikroporonienie – czasem sprowadza się, że test ciążowy wykrył ciążę, tylko kilka dni później, po ponownym jego zastosowaniu, wyszedł ujemny. Że toż świadczyć, że trafiło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim wypadku koniecznie zgłoś się do specjalistę, ponieważ pewno jesteś w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najzwyklejsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich testom będzie ważna wykryć ciążę już w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uświadomić sobie pewien ważny punkt: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natur, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, żeby zawierać wyższą swoboda.

Obecnie testy ciążowe są tak skonstruowane, że wykrywają w 99,9% przypadkach ciążę. Zawsze należy pamiętać o tym, iż w żadnym przypadku nie są nieomylne także dla większej pewności należy udać się do specjalisty i spełnić specjalne badania. Ale w razie pomyłek, najczęściej sprowadza się, iż test wykrył ciążę jakiej nie ma, nie natomiast na odwrót. Dlatego kobiety, które nie chcą spotkać w ciążę, mogą czuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.