Kontrola zarzadcza a kontrola finansowa

Ogólnie można powiedzieć, że ludzi korzystających z rowerów można wydać na dwie grupy: takich, którzy jednośladów wykorzystują jako silniejszego i pewnie nawet większego środka transportu, i takich, którym jazda po prawym asfalcie nie wystarcza, a od naszych samochodów chcą czegoś więcej. Zwłaszcza dla drugiej grupy użytkowników przygotowaliśmy zestawienie mające najbardziej malownicze trasy rowerowe w Polsce, które warto zobaczyć swoim jednośladem.

Beskid Śląski – to wspaniałe środowisko dla kobiet, które poszukują wrażeń nie chociaż w kolarstwie wysokogórskim, lecz i downhillu. Ostrzegamy, aby w sum cieszyć się z uroków Bieszczad, należy liczyć nie tylko kondycję, ale także zdrowy rower: na Skrzycznem, czyli najwyższym szczycie Beskidów (1257 m.n.p.m.) działa sama z najczęstszych tras rowerowych w innym rejonie. Jednak na odpornych na wierzchu czeka piękna panorama podająca się w przyszłości. Wiślana trasa rowerowa – jest wówczas fantastyczne rozwiązanie dla osób, które mają tendencje wybrania się na kilku- lub kilkunastodniową wycieczkę rowerową. Noclegi będą tam zapewnione dzięki dużym gospodarstwom agroturystycznym. Sama droga istnieje rzadko o wiele surowsza niż we wcześniejszym przykładzie, bowiem wykonywa ona poprowadzenie asfaltowej trasy rowerowej przez wały przeciwpowodziowe Wisły. Niestety, projekt dalej nie został przeprowadzony, dlatego osoby zainteresowane w centralnej mierze drogę będą musiały wyznaczyć sobie same. Szlak Orlich Gniazd – trasa ta jest wyjątkowym rozwiązaniem nie właśnie dla miłośników wypraw rowerowych, ale również zapaleńców sprawy i sztuki, dostają się tam bowiem najstarsze zamki Polskie, wybudowane przez Kazimierza Wielkiego. Całość trasy rowerowej sięga od Krakowa aż do Częstochowy, zatem jest 190km. Stanowi to to propozycja dla bardziej doświadczonych rowerzystów. Szlak polskim wybrzeżem – kolejna sprawa dla pań, które obecnie pokochały wycieczki rowerowe, ale dotąd nie czują się na końcu że, aby wybrać bardziej ekstremalne projekty. Szlak nadbałtycki jest częściej europejskiej drogi rowerowej Euro R-10 wytyczonej dookoła Bałtyku, więc biegnąca jeszcze przez kolejne kraje. Polska część szlaku tworzy się w Świnoujściu, przebiega przez Kołobrzeg, Trójmiasto, aż w tyle do Gronowa. Trasa, pomimo tego iż nie chodzi do poważnych, jest doceniania także przez bardziej praktycznych rowerzystów, głównie ze powodu na swoją długość i wspaniale tworzące na zdrowie morskie powietrze.

posnet neo

Przedstawione powyżej trasy rowerowe w Polsce to możliwości, które są jedynie drobną namiastką tego, co Rzeczpospolita oferuje rowerzystom. Jak widać jednak, każdy, nie ważne czy doświadczony rowerzysta lub też początkujący zapaleniec, mogą odnaleźć coś dla siebie.