Kasa fiskalna innova presto

Na wstęp warto wspomnieć co obejmuje serwisowanie kas fiskalnych: fiskalizację kasy, konieczne przeglądy techniczne, wszystkie poprawki realizowane w porządku gwarancji i po upływie gwarancji, a ponadto niezbędne czynności konserwacyjne. Dodatkowo serwisant kasy fiskalnej odpowiada za wpisy do lektury serwisowej i zgłasza fiskalizację kasy do US.

Kasy fiskalne tarnów sprzedaje swoim konsumentom dodatkowe usługi: szkolenia z obszaru obsługi kas fiskalnych, a także ulgę w podobnym zaprogramowaniu nazw towarowych oraz stawek PTU.

W okresie obowiązkowych przeglądów technicznych serwisant przeprowadza następujące czynności: – ocenia stan plomb kasy także ich spójność z napisami w książce serwisowej i dokumentacji serwisu, – sprawdza program kasy, jego możliwość, współpracę z nadrukami w sztuce kasy i dokumentacją serwisu, – sprawdza poprawność działania kasy, szczególnie w rozmiarze emisji dokumentów fiskalnych, – ocenia stan obudowy kasy, pamięci fiskalnej, płyty głównej i elementu fiskalnego co do współprac z materiałami konstrukcyjnymi, – sprawdza poprawność pracy wyświetlacza konsumenta, – wynik przeglądu wspólnie z zastrzeżeniami zapisuje w pozycji serwisowej.

Ciekawostki: 1. Konieczny przegląd techniczny musi być dokonany i to, kiedy użytkownik kasy zawiesił własną działalność albo z jakiejkolwiek przyczyny zaprzestał rejestrowanie ruchów na kasie fiskalnej, jednakże nie wyrejestrował kasy. 2. W porządku przeglądu technicznego traktowane są przede całym te fakty konstrukcyjne kasy, jakie są odpowiedzialne za rejestrowanie obrotów i których nieprawidłowe działanie mogłoby wpłynąć na krótkie wyliczanie podatków. Tak dlatego w czasie przeglądu serwisant nie wyszukuje usterek, które działają na funkcjonowanie kasy, ani jeszcze nie sprawdza, lub inne elementy wyposażenia, np. mechanizm odpowiedzialny za drukowanie, zasilanie – działają dobrze. Oczywiście, klient może poprosić serwisanta o sprawdzenie stanu kasy i zmianę uszkodzonych elementów, natomiast będą obecne prac wykonywane poza przeglądem technicznym.