Kasa fiskalna czy drukarka fiskalna co wybrac

Te poprawki w uchwale o VAT, które zaczęły działać od stycznia 2015 roku, wprowadziły konieczność prowadzenia rozliczeń z zastosowaniem kasy fiskalnej wśród drugich grup przedsiębiorców. I chociaż nadal część przedsiębiorców jest wyzwolona z obowiązku wydawania paragonów, to nazwy sprzedające swoje usługi klientom indywidualnym są zobligowane do rozliczania prac z wykorzystaniem kas fiskalnych.

http://kibica.pl ellkeLLK - oprawy świetlówkowe do montażu sufitowego i słupowego EX ATEX | GRUPA WOLFF

Kto musi mieć kasę fiskalną?Kasy fiskalne są potrzebne w przedsiębiorstwach, które naszą energia stosują do twarzy fizycznych (B2C. A firmy, których roczne zakupy nie przekraczają 20 tysięcy złotych netto, nie mają obowiązku wydawania paragonów fiskalnych. Z zmian jeśli przedsiębiorca rozpoczyna działalność w trakcie trwania roku fiskalnego, wówczas obowiązek posiadania kasy pojawia się, gdy obroty przekroczą 20 tysięcy złotych. W dalszym rozwoju istnieje katalog działalności, jakie nie podlegają konieczności wydawania paragonów drukowanych przez kasę fiskalną.

Pomoc i cele połączone z byciem kas fiskalnych.Zanim przedsiębiorca zacznie zarabiać z kasy fiskalnej, musi zgłosić ten fakt do naszego urzędu skarbowego wraz z daniem adresu, gdzie kasa będzie brana. Wraz ze wspomnianymi dokumentami należy złożyć oryginalny dowód zakupu kasy oraz zaświadczenie potwierdzające, że zakupiona kasa fiskalna spełnia wymogi - technologiczne oraz praktyczne - określone w uchwale o podatku VAT. Wymogi formalne, które należy wykonać przed rozpoczęciem używania kasy, uzależnione są oraz z pomocą, jaką można zarobić za zakup kasy. Ulga, związana z nabyciem kasy, sięga do 90% kosztów zakupu kasy, choć nie dużo niż 700 zł. Posiadacz kasy musi jednocześnie wspominać o jej doskonałym serwisowaniu w autoryzowanych punktach, przy czym serwisowanie kasy nie może wynikać rzadziej niż co 25 miesięcy. Wydłużenie tego sezonu może przynieść konieczność zwrotu ulgi z tytułu zakupu kasy.

Posiadanie kasy to też konieczność wydawania oryginalnych paragonów klientom oraz przechowywanie kopii paragonów przez 2 lata mając od zakończenia roku rozliczeniowego, w którym stanowiły podzielone. Użytkownik kasy musi także drukować raporty okresowe - dzienne, tygodniowe i miesięczne - wytwarzane przez kasę fiskalną.