Gospodarka materialowo magazynowa

W dobie przywiązywania wielkiego znaczenia do stanu zewnętrznego wiele pań kwalifikuje się na niektóre z proponowanych zabiegów pielęgnacyjnych czy korygujących. Włosy są dla wielu kobiet niezmiernie ważne, stąd popularność zabiegów z nimi związanych.

Nie każda dziewczyna jest posiadaczką gęstych, mocnych, długich i lśniących włosów albo zwykle nie jest tyle cierpliwości, żeby czekać aż urosną do odpowiedniej długości. Codzienna pielęgnacja nie daje aż tak dużego efektu i dlatego środek na przedłużanie włosów jest jeszcze chętniej wykorzystywany. Warto wiedzieć, iż stanowi on bezpieczny, nie powoduje smutku natomiast stanowi doskonale bezinwazyjny. Dzięki niemu znane włosy mogą stanowić dłuższe nawet o kilkadziesiąt centymetrów. Jeśli więc czujemy, że potrzebna nam jest zmiana, warto wziąć z środku w najkrótszym salonie fryzjerskim. Na czym jednak dokładnie polega przedłużanie naszych kosmyków?

Więc o ile centymetrów zostaną przedłużone zależy przede wszystkim z jakości i struktury naszych włosów, ich nowej długości, a oraz od niedawnego obcięcia. Metod doczepiania sztucznych albo naturalnych włosów jest chwila i różnią się użytym materiałem albo substancją. Włosy można doczepić np. za pomocą tulejek miedzianych, które po założeniu staną się niemal niewidoczne, można toż zarówno zrobić za pomocą obrączek aluminiowych ściśle odpowiednich do koloru włosów danej klientki. Często przypisuje się także hypoalergiczny wosk, który poprawia się do codziennej barwy włosów. Z serii inna metoda liczy na zastosowaniu urządzenia grzewczego, za którego pomocą do własnych włosów doczepia się łuskę z kosmykami sztucznymi. Doświadczony fryzjer pomoże wybrać odpowiednią metodę, a i długość włosów. Właśnie o tego typu włosy należy właściwie dbać. Przede każdym należy kupić szczotkę, która nie będzie szarpać włosów, tylko delikatnie rozplącze pasemka. Włosy należy myć letnią wodą, nie trzeć ich, nie myć ich ruchami okrężnymi, i po spłukaniu szamponu należy przeczesać je palcami.