Ginekolog cwiok tarnowskie gory

Kolposkop jest istotne narzędzie w pracy ginekologa, a przed jego zakupem należy zrobić fachowy rekonesans. Przy dokonywaniu wyboru urządzenia optycznego tego gatunku, należy zwrócić opinię na układ czynników, z jakich koszty bynajmniej nie są faktorem najważniejszym. Należy ale pamiętać, iż za mała cena kolposkopu może świadczyć niską jakość wykonania, co wyraża się pejoratywnie na sytuacje obrazu, niestabilności pantografu i braku oprogramowania zezwalającego na rzetelną ocenę zgromadzonego materiału wizualnego.

elzab mini eElzab Mini E - kasy fisklane Polkas Kraków

Jakość obrazu powinna być ważne kryterium, ponieważ przy zakupie kolposkopu to dziś parametry układu optycznego dysponują najwyższe znaczenie. Warto zająć się miejscem pracy soczewek z określonego modelu kolposkopu oraz przyjrzeć się, czy układ optyczny posiada kilka sposobów przybliżania, a i jako szeroki jest zakres ogniskowania, czyli ustawiania ostrości obrazu. Dokładność kolposkopu istnieje więcej niezwykle cennym elementem, dlatego ramię pantografu musi zapewniać swobodny, ale i delikatny ruch w dowolnej stronie. Odpowiednio wyważone ramię pantografu oraz wykorzystanie dobrej klasy siłowników pneumatycznych to nowe istotne cech odpowiedniego sprzętu.

Jeśli idzie o lampę kolposkopu, to stare żarówki stały się już anachroniczne, lecz nadal ważna jest wielka dużo światła także możliwość jego regulacji. Nowoczesne diody w technologii LED są niższe wymagania energetyczne, co wydłuża żywotność lampy i usuwa niebezpieczeństwo nagrzania pola badania. Ostatnim ważnym aspektem przy nabywaniu kolposkopu jest przecież ergonomia wyrobu, bo ze powodu na specyfikę zawodu lekarza ginekologii, wszystkie funkcje omawianego urządzenia optycznego powinny być stosowane jednorącz.