Gaszenie pozaru w kominie

Podczas prób gaszenia pożarów dużo ludzi odruchowo sięga po wodę. Jest toż najprostszy również dużo prestiżowy środek gaśniczy. Jednak strażacy, specjaliści od gaszenia pożarów, nie zawsze się na nią planują. Wybór środka gaśniczego chce od palącego się materiału.

Piany gaśnicze Piany gaśnicze świetnie sprawdzają się między innymi podczas pożarów cieczy palnych takich jak benzyna czy alkohole. Pianą nie można gasić palących się metali alkalicznych czy instalacji elektrycznych oraz wszelkiego co mówi z wodą. Z zmianie proszki gaśnicze są najszersze użycie. W relacje od posiadanego składu potrafią być wykorzystywane do gaszenia prawie każdych palących się materiałów. Gazy gaśnicze, z jakich największy jest dwutlenek węgla, pewne są w gaszeniu pożarów węgla kamiennego, koksu i siarki także takich metali jak potas, sód, wapń, żelazo i cynk. Natomiast woda doskonale spełnia nasze powołanie w zetknięciu z palącymi się ciałami stałymi pochodzenia organicznego, kiedy na przykład drewno, papier, węgiel, słoma.

Steam fire extinguishing czyli para jako materiał gaśniczy Podobne życie jak woda ma para jako materiał gaśniczy (steam fire extinguishing). Zapewne być praktyczna w sukcesach płonięcia tych jedynych materiałów. Zasadnicza różnica pomiędzy parą i wodą liczy na ostatnim, że wodę można używać w którymkolwiek miejscu, a parę zdecydowanie w oddzielnych mieszkaniach o kubaturze nie ważniejszej niż 500 metrów kwadratowych. W liczniejszych mieszkaniach działanie pary przedstawia się nieefektywne. Do skutecznego gaszenia pożarów wskazana jest nie tylko znajomość środków gaśniczych właściwych do innych substancji, lecz także zasady ich pobierania i cenienia w teren pożaru.