Drukarka fiskalna posnet kod bledu 18

We każdych sklepach, także internetowych, lecz więcej w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, lekarskich oraz kolejnych pojawiły się kasy fiskalne. I choć użytkownicy nie jednak mają, żeby zabierać ze sobą paragony emitowane przez usługodawcę czy kasjera w zakładzie, to dzisiaj oni powinni się zatroszczyć o zabranie wydrukowanego paragonu.

Każda drukarka fiskalna posnet posiada funkcję drukowania paragonu dla klienta też możliwość drukowania paragonu dla właściciela kasy. Jednocześnie to posiadacz kasy ustala, czy paragony będące do zestawień z fiskusem, tworzą być dawane na profesjonalnej rolce w klasie papierowej, lub że winnym stanowić wyłącznie notowane na cyfrowym nośniku.

W przypadku klienta zabieranie paragonu z kasy fiskalnej jest po jego części. Grupę klientów skarży się, że paragon nie stanowi im do niczego potrzebny, iż to drugi papier, który za chwilę wyrzucą, niemniej jednak za niewydanie klientowi paragonu posiadacz kasy może zapłacić mandat. Coraz częściej urzędy skarbowe prowadzą naszych gości do sklepów, na stoiska w sercach handlowych lub do celów usługowych, aby sprawdzić, czy klient otrzymał paragon. Dobra jest sprawa, gdy klientowi został wydrukowany paragon, a kupujący go nie wziął. Takie paragony należy zniszczyć. Jeśli paragon będzie się znajdować w konkretnym miejscu, a klient zdoła już rozwiązań ze sklepu, to zbyt pozostawienie wydruku z kasy fiskalnej odpowiada posiadacz kasy, który że zostać ukarany mandatem skarbowym za niewydanie paragonu klientowi.

Także Ministerstwo Finansów postanowiło przychylić się do upowszechnienia odbierania przez klientów paragonów z kas fiskalnych. Pod koniec 2015 roku została uruchomiona Loteria Paragonowa, w jakiej może nabyć udział każdy właściciel paragonu fiskalnego. Posiadacz paragonu, który dokumentuje zakup produktu albo usługi na kwotę przekraczającą 10 zł, może swój paragon zapisać na części loterii, podając m.in. numer kasy fiskalnej, nr wydruku, określając ilość i datę zakupu. Ideą imprez jest premiowanie szczęśliwych paragonów wartościowymi nagrodami rzeczowymi, losowanymi raz w maju. Raz na kwartał wymienia się dodatkowo premiowana kategoria wystawców paragonów. Posiadacze takich specjalnych paragonów, wystawianych do tej chwili przez fryzjerów i kosmetyczki i właśnie przez gabinety lekarskie i dentystyczne, mogą wylosować dodatkowo cenne nagrody specjalne.