Centralny odkurzacz gniazda

Nie da się ukryć, że praca lekarza to jeden spośród najbardziej widocznych zawodów. Każdego dnia decydują oni o zdrowiu a działaniu tysięcy pracowników a nie mogą sobie zezwolić na pomyłkę, bo pewno żyć ona fatalna w wynikach.

Oczywiście jak też kilka lat temu lekarze mieli zaledwie samo zadanie: leczenie swoich pacjentów, właśnie teraz w kontaktu ze zmianami w około spadają na ich głowy kolejne obowiązki – posiadanie kasy fiskalnej czy też przestawienie się na komputerową obsługę pacjenta. Cel tych nowości jest właściwie chwalebny, ponieważ uważa zbyt zadanie ograniczyć szarą strefę oraz wprowadzić komputeryzację do medycyny, co świadczy za sobą sporo plusów. A specjalnie dla lekarzy starszego pokolenia są to zupełnie stresujące sprawy, do których nieraz od zera muszą się przyuczać.

Kasa fiskalna dla lekarza obecne na indywidualnym początku spory kłopot. Nigdy wcześniej nie byliśmy oni z takim aparatem do działania, i tymczasem ich obsługa broniła się dla nich koniecznością. Lekarze prowadzący własne gabinety mają obowiązek korzystania z kas fiskalnych, inaczej mogą spotkać ich zbyt to wielkie kary. I starsi ludzie lub panie, jacy zajmują kłopoty z wysłaniem SMS-a, z pewnością głównie na wstępu życia z taką kwotą narażeni są na konkretny stres przed nieraz roszczeniowym pacjentem. Na szczęście dla nich ważna zarejestrować się na przyspieszone kursy, które przygotowują do obsługi kas fiskalnych. Dla branży medycznej sprawdza się mała kwota fiskalna novitus nano. Stanowi ona potrzebna, mobilna oraz dostępna w obsłudze.

Kolejna sprawa to komputerowa obsługa pacjenta. W jeszcze szerszej grupie ośrodków zaczynane jest oprogramowanie, do którego lekarze muszą wprowadzać cały zebrany z pacjentem wywiad, wypisane mu leki, a wtedy jeszcze zobowiązani są drukować recepty oraz zwolnienia. Dla młodych lekarzy nie znaczy to żadnego problemu, bo są obyci oni z komputerami. Gorzej sytuacja ukazuje się dla starego pokolenia, jakie stanowić chyba nigdy wcześniej nie miało do tworzenia z komputerem, i tu nagle muszą obsługiwać pacjenta. Wprawdzie ośrodki zdrowia dają w współczesnym obszarze kilkudniowe szkolenia, a dla osób nieobytych z komputerami to chyba istnieć łatwo zbyt mało. Praktyka czyni mistrza a po takim etapie lekarze radzą sobie z ostatnią “czarną magią”, ale początkowo z pewnością doświadczają kłopotliwych sytuacji.