Bezplodnosc na swiecie

Niepłodność u ludzi spowodowana jest przede wszystkim małą ruchliwością plemników, niską jakością nasienia bądź urazami narządów płciowych. Najczęściej niepłodność jest kluczem niskiej jakości nasienia, czyli zmniejszoną liczbą plemników (tanio niż 20 mln w 1 ml) albo ich zmniejszoną ruchliwością.

Pomysł na toż stanowią m.in. choroby przenoszone drogą płciową oraz przegrzewanie jąder (częste korzystanie z sauny, mała i nieprzewiewna bielizna). Czasem bezpłodność wywołana jest poprzez uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w zysku przebytej infekcji czy urazu. Pomaga to bowiem czasem błędem w nasieniu dojrzałych plemników, a czasem nawet całkowitą niepłodnością. Na lokaty rozrodcze wpływać mogą także choroby serca, nerek i płuc.

LeczeniePierwszym etapem w działaniu męskiej niepłodności jest zmiana trybu życia. Pomoże na pewno aktywność finansowa oraz rezygnacja z używek np. alkoholu. Na grupa nasienia korzystnie wpływa dieta nisko tłuszczowa, można w wyniki i warzywa oraz wysyłanie do organizmu witaminy A dodatkowo C. Jeśli niepłodność jest produktem zaburzeń hormonalnych pacjentowi podawane są hormony. Niedrożność nasieniowodów kończy się w niektórych przypadkach operacyjnie.

PrzyczynyBezpłodność że być i podłoże genetyczne. Warto sięgnąć to pod opiekę często w wypadku, gdy u kobiety przybyło do kilku poronień z poziomu. Często obniżenie płodności pochodzi z nieprawidłowości w chromosomach. Rzadziej stanowi więc kategoria genu mukowiscydozy. Przyczyną niepłodności potrafi istnieć ponad przebycie świnki. Ta dolegliwość wieku dziecięcego u małych chłopców prawdopodobnie stanowić mocno groźna. Aż u 1/3 mężczyzn, po dokonaniu dojrzałości płciowej, może spotkać zapalny obrzęk jąder, które tworzyć może niepłodność. Równie kłopotliwe są schorzenia przenoszone drogą płciową. Zakażenia wywołane przez Chlamydia trachomatis lub Mycoplasma hominis skutkować mogą nawet trwałą niepłodnością.Warto wspomnieć i o Zespole Kallmana. Jest ostatnie zaburzenie genetyczne, które przedstawia się brakiem lub zanikiem powonienia, i czasem oraz opóźnionym dojrzewaniem płciowym. U ludzi dotkniętych tym schorzeniem są znacznie delikatne jądra, prącie i mały poziom testosteronu. Wskazywania na leczenia maja pacjenci z poziomem jąder powyżej 2,5cm.