Badanie plodnosci u mezczyzn rzeszow

Badanie płodności u mężczyzn polega przede wszystkim na pytaniu ejakulatu. Badanie nasienia jest niezależnym elementem diagnostycznym pomagającym ocenić płodność mężczyzny.Nasienie to zawiesina plemników, które wychodzą z jajek i najądrzy w mieszaninie wydzielin gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych oraz gruczołów cewkowo-opuszkowych (tzw. plazmie nasienia). Głównym celem pytania są więc plemniki.

Jak powinno wykonać się badanie?Badanie to powinno się zrealizować w okresie, gdy po okresie 1 roku regularnego współżycia bez zabezpieczeń (bez powodu na ewentualne badania partnerki) nie nastąpiło zapłodnienie. Należy je zakończyć i po różnego typu urazach w stronie krocza a po leczeniu guza jądra.

Przed badaniemPrzed rozpoczęciem do poszukiwania muszą zostać spełnione pewne standardy. Negatywnie na zysk mogą wpłynąć bowiem m.in. nieodpowiednio długi okres abstynencji płciowej (próbka powinna stać odebrana w stanie 2-7 dni z stosunku), przebyte choroby (często te, którym prowadziła podwyższona temperatura), a jeszcze nadużywanie alkoholu. Próbka do poszukiwania powinna również zostać zaopatrzona w uczciwi środek.Badanie nasienia liczy na jego ocenie makroskopowej (lepkość, objętość, odczyn) i mikroskopowej (liczba plemników, ich energia i ruchliwość). Dodatkowo wyświetla się ilość przeciwciał przeciwplemnikowych. Czasem proponowane są również inne testy np. badanie bakteriologiczne i biochemiczne oraz test hiposomotyczny.

DiagnostykaW ocenie niepłodności u ludzi obraca się i różnego typu badania hormonalne. Sprawdza się m.in. poziom wolnego i wszelkiego testosteronu, poziom hormonów gonadotropowych: FSH, LH, prolaktyny, estadriolu oraz TSH i FT4.Zaburzenia niepłodności mogą być również wynikiem reakcji autoimmunologicznych. Bada się wówczas doświadczenia na przeciwciała przeciwko plemnikom w surowicy i nasieniu. Istnieje zatem tzw. badanie techniką immunofluorescencji pośredniej. Nazywa ono rodzaj tworzenia się przeciwciał z plemnikiem. Wymaga stanowić ich naprawdę dużo dobrze, aby całkowicie zahamowały płodność. Przyczyną zaburzeń niepłodności często są też innego sposobie infekcje. W sensu ich usunięcia robione są badania mikrobiologiczne.