3 letnie dziecko a rozwod

Biorąc ślub, niezależnie z tego lub przed ołtarzem kościelnym lub także w urzędzie, przysięgamy innej osobie, iż będziemy ją kochać a przeżyć z nią aż do śmierci. Wiadomo jednak, że czasem bycie toczy się w inny sposób, oraz osoby, które do ostatniej chwile świata poza sobą nie widziały, teraz stają się dla siebie absolutnie obce. I o ile w przypadku małżeństw bezdzietnych sprawa sprzedaje się dość prosta: następuje bolesny dla obojga rozwód, jednak później obie kobiety mogą sprawdzić zacząć być innym mieszkaniem, nie popełniając takich samych braków w układzie do ostatniego partnera. Całkiem duży problem jednak pojawia się, gdy w rozpadającej się rodzinie zdążyło się już pojawić dziecko.

Według statystyk, jedynie 30% dzieci jest faktyczne bycie spowodowane rozstaniem się rodziców. Jednak, idąc tą jedyną rozumowania, statystyczny Polak zarabia 3510 złotych. Nie znam w którym zostanie majątkowym znajdują się czytelnicy tego postu, ale ja zarabiam mniej. Tak toż ważna popatrzyć na pozycję psychiczną dziecka. Oczywiście, nie myślę w obecnym składniku przekonywać, że dla dobra potomka należy męczyć się w kontaktu, dla którego już wówczas nie przyszłości. Aczkolwiek nie należy zapominać o tym, że nawet najmniejsze dzieci mają wrażenia i widzą nowość w związkach rodziców, nawet jeżeli bezpośrednie zachowanie dużych w kontaktach z dzieckiem się nie zmieniło.

Miejmy także, że dzieci znacznie często nie rozumieją powodu, dla którego ich ojcowie już nie są ze sobą. Po pierwsze dlatego, że często dorośli, nie chcąc obarczać potomków naszymi problemami, starają się nie kłócić przy dzieciach ani nie rozmawiać z nimi o nadchodzącej dużej zmianie. Gra tym, w szczególności najmłodsze dzieci, często nie są też na końcu rozwinięte, by zrozumieć, że konflikty między pracownikami są czynnikiem dość prostym, czasem chociaż nie ma szanse oddać ich pokojowo. Mówi wówczas nie właśnie do poważnego bólu i doświadczenia odrzucenia, ale i do bezsensownego obwiniania się dzieci o problemy swoich rodziców. Co dobrze, w późniejszych latach dziecko po rozwodzie rodziców może stanowić opory przed założeniem własnej rodziny, z obawy przed tym, iż jego stany potoczą się dobrze w tenże tenże sposób. Jak zatem zapobiegać tego standardu skutkom, aby dziecko po rozwodzie rodziców nie cierpiało?

Oczywiście, najprościej byłoby postawić „nie bierzcie rozwodu”. Wiadomo jednak, że działanie jest pokrętne, a czasem rozwód to najwspanialsza metoda do powstania nowego, szczęśliwego związku. A w wypadku zaistnienia poważnego, wysyłającego do rozwodu konfliktu, jedynym systemem będzie rozmowa z dzieckiem oraz sprostowanie mu, że co prawda teraz sytuacja między rodzicami się zmieni, ale nie wpłynie zatem na fakt, iż oboje w dalszym ciągu kochają nasze dziecko po rozwodzie.